309
1
23-06-2026
24 Staż w Krakowie
Za nami 24-ty Staż Karate w Krakowie, ponownie z udziałem Shihana Waldemara Dąbrowskiego (8°DAN). Tym razem tematem przewodnim stażu, podobnie jak niedawno odbytego obozu, był powrót do podstaw Karate.
W związku z tym pierwszy trening prawie w całości poświęciliśmy licznym formom Kihon, zwracając uwagę na bardzo wiele szczegółów w głównych pozycjach, uderzeniach, kopnięciach i blokach. Kolejny wątek dotyczył przypomnienie zasad etykiety dojo i zwrócenie uwagi na poprawność zachowania na treningu, aby kultywować "ducha" karate (żelazną wytrwałość i niezłomność w czasie treningów).
Po krótkiej przerwie obiadowej wróciliśmy na salę, aby dokończyć kombinacje Kihon. Następnie przećwiczyliśmy wszystkie kata Heian, Tekki oraz kata Sochin, ponownie zwracając uwagę na poprawność wykonania szczegółów tych form. Zamykając część treningową poświęciliśmy kilka minut na elementy Kumite, raz jeszcze podkreślając istotę właściwego zachowania w trakcie walki.
Staż zakończyliśmy egzaminami na stopnie uczniowskie dla osób ćwiczących w sekcji krakowskiej. Wszyscy zdający otrzymali promocję na nowe stopnie kyu.
Podsumowując, był to jeden z najbardziej wymagających staży w naszej sekcji. Zarówno z uwagi na obszerność omówionego materiału jak i niemal tropikalne warunki na sali.
Gratulujemy wszystkim ćwiczącym wytrwałości w trakcie spotkania oraz wszystkim zdającym uzyskanych promocji!
Bardzo dziękujemy Shihanowi Dąbrowskiemu za wyjątkowo ciekawy i cenny materiał do dalszego rozwijania na codziennych treningach w Krakowie.
Oss!Kraków

299
1
2025-12-07
Ezgaminy na stopnie uczniowskie
Dziś przed południem uczniowie krakowskiej sekcji naszej szkoły zdawali egzaminy na kolejne stopnie uczniowskie KYU.
Tym razem nominacje do egzaminu otrzymało 11 ćwiczących, w tym aż trójka na stopień 2°KYU.
Wszystkim pomyślnie udało się obronić swoje nominacje, demonstrując przy tym efekty ciężkiej i regularnej pracy na treningach oraz wysoki poziom odporności na stres i zmęczenie.
Serdecznie gratulujemy! Życzymy dużo wytrwałości i dyscypliny na dalszej drodze Karate.
Oss!Kraków

298
1
2025-10-05
Podsumowanie stażu
Wczoraj spotkaliśmy się w Krakowie na wspólnym stażu z reprezentacją grupy z Białego Boru. W ramach spotkania odbyliśmy trzy wspólne treningi. Na pierwszym skupiliśmy się na formie Kihon: powtórzyliśmy spory fragment materiału egzaminacyjnego, po czym przećwiczyliśmy jego elementy w parach. Kolejny trening skupiony był na doskonaleniu formy Kumite, ze szczególnym uwzględnieniem kontynuacji w walce po pierwszym kontakcie z przeciwnikiem. Doskonaliliśmy także w parach poprawne wykonanie trudniejszych wariantów podstawowej kombinacji "Sanbon zuki" z różnymi elementami służącymi zmyleniu i zaskoczeniu przeciwnika. Na koniec omówiliśmy i przećwiczyliśmy różne warianty treningowe formy Jiu Ippon. Ostatni (najdłuższy) trening poćwięciliśmy na Kata. Tu przećwiczyliśmy kompletny zakres egzaminacyjny form wymaganych na pierwszy czarny pas, uwzględniając także warianty ura-kata oraz Kata Pinian. Później skupiliśmy uwagę na innych formach doskonalenia form Heian, w tym wariancie Oi Kumi. Podsumowując, było to bardzo ciekawe i owocne spotkanie. Bardzo dziękuję ćwiczącym z Białego Boru za poświęcony czas oraz wspólnie przelany pot.
Serdecznie zapraszamy ponownie! Oss!Kraków,Biały Bór

297
1
2025-09-10
Staż z grupą z Białego Boru
W pierwszą sobotę października (4.10) w Krakowie odbędzie się wspólny staż z ćwiczącymi z grupy w Białym Borze. Celem stażu będzie wspólny trening, wymiana doświadczeń, a także zwrócenie uwagi na trudniejsze aspekty programu egzaminacyjnego w naszej szkole. Spotkanie będzie miało miejsce na naszej sali przy ul. Czarnogórskiej i składać się będzie z trzech jednostek treningowych:
- 9.00 - 10.30 - Kihon
- 10.45 - 12.15 - Kumite
- 17.00 - 19.00 - Kata Serdecznie zapraszamy ćwiczących z obydwu sekcji!Kraków
296
1
2025-08-28
Nowy harmonogram zajęć
W Krakowie jak zawsze po wakacjach wracamy do stałego układu zajęć z podziałem na grupy zaawansowania. Od 1go września spotykamy się wg. niniejszego harmonogramu:
Poniedziałki, na sali KAS (ul. Czarnogórska):
- 19.30 - 20.30 - Grupa mieszana
- 20.30 - 21.00 - Grupa zaawansowana
Czwartki, na sali klubu Wola Duchacka (ul. Malborska):
- 19.00 - 20.00 - Grupa początkująca
- 20.00 - 21.00 - Grupa zaawansowana
Serdecznie zapraszamy na zajęcia!Kraków
295
1
2025-06-26
Zmiana sali na okres wakacyjny
Zmiany układu sal na wakacje w Krakowie W dniu 30 czerwca po raz ostatni spotykamy się w Poniedziałek o 20.30 przy ul. Ludowej. Od 3 lipca spotykamy się na sali przy ul. Ludowej w Czwartki o 19:30. Od 7 lipca zajęcia w Poniedziałki odbywać się będą na nowej sali przy ul. Czarnogórskiej 14 (wejście od strony ul. Włoskiej 11).

Kraków
294
1
2025-06-07
Ezgaminy kyu
Dziś adepci krakowskiej sekcji naszej szkoły zmierzyli się z egzaminami uczniowskimi KYU. W sumie egzamin zdawało 12 osób na stopnie od 8° do 1°KYU.
Wszyscy zdający zademonstrowali bardzo wysoki poziom wiedzy, przygotowania technicznego, a także wytrzymałości i tym samym otrzymali promocję na wyższe stopnie.
Serdecznie gratulujemy! Życzymy dużo wytrwałości i dyscypliny na dalszej drodze Karate.
Oss!Kraków

292
1
2025-03-29
II Staż techniczny DAN - podsumowanie
W tą sobotę na sali sekcji w Krakowie odbył się kolejny staż poświęcony przygotowaniu do egzaminów na stopnie mistrzowskie. Z tej okazji odwiedzili nas również goście z grupy z Białego Boru (w tym Sensei Piotr Zawieśnicki).
Tym razem czas poświęciliśmy na gruntowne przećwiczenie form kata Pinian oraz sekwencji egzaminacyjnych Kihon, a także na przestudiowanie wszystkich wymaganych form kumite.
Serdecznie dziękuję wszystkim za udział i do zobaczenia na kolejnym stażu. Oss!Kraków

291
1
2025-03-08
II Staż Techniczny DAN w Krakowie
Już niebawem odbędzie się kolejny staż techniczny, którego celem będzie kontynuacja przygotowań do egzaminu na stopnie mistrzowskie DAN.
Data stażu: 29 marca
Harmonogram: - 10.00 - 12.00 - sala klubu Wola Duchacka (ul. Malborska) - 16.00 - 18.30 - sala klubu Onshin (ul. Ludowa)
Serdecznie zapraszamy!Kraków
290
1
2025-02-22
Zmiana sali (poniedziałki)
Zmiana sali zajęć poniedziałkowych w Krakowie Od 24 lutego zajęcia w Poniedziałki odbywać się będą na nowej sali, również przy ul. Ludowej, ale z wejściem od strony parkingu przy ul. Wapiennej (lokalizacja dawnego sklepu odzieżowego "Szczygiel").

Kraków